Seikluspargi rajamine Kamari järve puhkealale WParki

 

Projekti eesmärk on seikluspargi rajamine Kamari järve puhkealale ja sellest tulenevalt tervikliku turismitoote kujundamine. See võimaldab juba loodud veelauakeskuse suuremat kasutust kogupere sihtrühma seas ning aitab tõsta nii Põltsamaa kui ka terve Eesti atraktiivsust turismisihtkohana välisriikide külastajatele omanäolise teenuse pakkumise kaudu. Projekti tulemusel on valminud seikluspark ning viidud ellu turundustegevused, mille eesmärgiks on Põltsamaad külastavate turistide külastusaja pikendamine ja korduvkülastuste soosimine.

Projekti „Seikluspargi rajamine Kamari järve puhkealale WParki“ rahastatakse liidu COVID-19 pandeemiale reageerimise raames. Projekti kood on 2014-2020.15.03.22-0432, toetuse summa on 182 182 eurot.

 

Kamari järve veekeskuse rajamine

Eesmärk: Kamari Järve Veekeskuse (WParki) kujunemine piirkonna üheks tuntumaks loodus-, seiklus- ja pereturismi külastusobjektiks.

Tulemus: Rajatud on 643 m pikkune ringkaabel ja üks kahe-mastiline kaabel koos obstaaklitega, veepealne kummilinn koos toetava taristuga, s.h. administratiivhoone, parkla, mänguväljak-seiklusrada, pallimänguväljakud. Projekti tulemusel loodi 17 otsest töökohta, lisaks kaudsed töökohad koos kaasnevate investeeringutega.

Projekti maksumus: 2 000 000 EUR, millest 1 582 118,60 EUR EL Euroopa Regionaalarengu Fondi toetus.

Põltsamaa veelauakeskuse Wpark terrass