Eesti moodsaim veelauakeskus avatud

Rannaliiv ja kummilinn Kamari järvel veelauakeskuses Wpark

Põltsamaa Vallavalitsus ja OÜ Wakepark avavad 3. juulil Kamari järvel pidulikult Eesti moodsaima veelauakeskuse WPark.
15 aastat väldanud ettevalmistuste ja ehitustööde käigus rajas Snow & Wakeboard Solutions OÜ koostöös Ungari ettevõtte Pentasiga Põltsamaa külje alla Kamari järvele 643 meetri pikkuse ringsüsteemiga veesuusa ja -laua kaablipargi. Järvelt leiab 16 erineva raskusastmega rajaelementi. Põnevat avastamist jagub erineva tasemega veelauduritele, algajatest edasijõudnuteni.

Lisaks kaabelrajale on WPargis enam kui 100 inimest mahutav veepealne kummilinn. Korrastatud on rannaala, kuhu on rajatud madalseiklusrada koos mänguväljaku ja seikluslinnakuga. Need atraktsioonid võiks keskusest teha atraktiivse külastuskoha ka lastega peredele.
Kogu veeparki teenindab administratiivhoone, mille projekteeris Peeter Pere Arhitektid ja ehitas Embach Ehitus OÜ. Hoones on kohvik, saun ja veelauavarustuse laenutus.
„Usinamad on veepargis juba jala märjaks saanud ja olen nende silmis näinud vaid rõõmu ja lusti,“ ütles WPargi rajamist eest vedanud Põltsamaa vallavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Kristi Klaos. „Kohapealne õhustik kohe kutsub tagasi.“
Klaose sõnul hakkas toonane Põltsamaa vald veelauakeskusest unistama juba 2005. aastal. Projekti esimeses etapis koostati planeering ja hinnati võimalikke keskkonnamõjusid. Perioodil 2006-2008 järve puhastati ja rajati saarikud, 2009. aastal sinna rajati supelrand koos palli- ja mänguväljakutega. WPargi rajamiseks sai vald järjepideva küsimise peale Euroopa Liidu toetuse 2017. aastal.

Veelauakeskuse haldamiseks korraldas Põltsamaa Vallavalitsus riigihanke ja sõlmis viieaastase lepingu osaühinguga Wakepark. Ettevõtte taga on meeskond, kes haldab lisaks ka Nõmme Seiklusparki, Nõmme Lumeparki, Valgeranna Seiklusparki ja Pirita Seiklusparki. Lepinguga võttis OÜ Wakepark kohustuse luua 17 uut töökohta ja investeerida Põltsamaa piirkonda viie aasta jooksul täiendavalt ligi 470 tuhat eurot.
„Õhtuti koju sõites olen tihti tabanud end mõttelt, et see on päris uskumatu, mis on valmis saanud. Meie oma enda väikese Eestimaa keskel asub maailmatasemel ringkaablipark,“ ütles WPargi juhataja Joel Pärle. „Seda kroonib igati laheda disainiga toetav infrastruktuur, mille südameks on äraütlemata mõnus meeskond. Suur töö on tehtud ja kindlasti on palju tööd veel ees. Saan olla ainult ülepea tänulik kõigile osalistele seniste pingutuste eest.“
Kamari järvele rajatud veelauakeskus on Eestis ja naaberriikides ainulaadne. Ringkaablisüsteem võimaldab elamusspordiga tegeleda suurel hulgal inimestel korraga ja pakub väga häid treeningtingimusi võistlussportlastele. Lisaks kaablisüsteemile on haldaja poolt plaanis järvele rajada veepealne seiklus- ja takistusrada, vabaajaatraktsioonid ja neid toetav taristu koos kämpingualaga.

Keskuse rajamist toetatakse EL Euroopa Regionaalarengu Fondi (ERF) raames piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetmest. Keskuse rajamiseks sai Põltsamaa Vallavalitsus ERF toetust 1,582 miljonit eurot, valla omaosalus on 450 000 eurot.
Veelauakeskuse pidulik avamine toimub reedel, 3. juulil algusega kell 15.00. WPargi kohta saab rohkem infot veebilehelt www.wpark.ee.

Lisainformatsioon:
Joel Pärle
WPargi juhataja
Tel 5622 2304
joel@wpark.ee

Kristi Klaos
Arengu- ja planeeringuosakonna juhataja
Põltsamaa Vallavalitsus
Tel 529 4510
kristi.klaos@poltsamaa.ee