Wakepark Põltsamaal: ringkaabel, harjutusrada, varustuse rent

 

Wakepark Põltsamaal Kamari järvel – 2020 suve hakul avati Põltsamaal Eesti suurim veelauapark Wpark. See on oma ühesehituselt ainulaadne, sest see on Eesti esimene ringkaabliga veelauapark. Unikaalne on ka see, et viiele 11,5 meetri kõrgusele tornile kinnitatud 643 meetri pikkune ringkaabel liigub päripäeva. Neid on kogu maailmas vähem kui vastupäeva liikumisega kaabliparke. Seetõttu on wakepargis harjutamisrõõmu igal tasemel sõitjatele – algajatest professionaalideni, kes saavad lihvida trikkide tegemist vastupidiselt harjumuspärasele sõidusuunale.

Nagu nimetus ütleb, tähendab see, et kaabel on ehitatud ringraja moodi. Sõitjale tähendab see, et ta ei pea end raja lõpus ringi keerama ning tuldud teed tagasi sõitma. Maailmatasemel wakepargis on 16 takistust (kickers, sliders jm). Kasutatud on kodumaise ettevõtte Wakestationi toodangut, mille kõik takistused on täisplastist ja kruvideta, mis ei kiilu kinni ning ei määri ega lõhu laudasid.

Ettevalmistus ei ole oluline

Wparki on kahtlemata oodatud ka algajad ja lastega pered. Algajate jaoks on ringkaabli kõrval olemas ka klassikaline 2.0 süsteemiga kaabel, millel on esialgu ehk kergem püsti saada. Lisaks siledale veele on 184 meetri pikkusel 2.0 rajal ka jõukohased väiksemad takistused, millel sõitja esimeste trikikatsetustega eduelamuse kätte saab. Lisaks pakutakse kohapeal treeningpakette, millega suunatakse sõitja 2.0 kaablilt ringkaablile selliselt, et treener tuleb temaga kaasa ning juhendab sõitjat.

Wparkis on olemas laenutus, kust saab kogu sõitmiseks vajaliku: päästevestid, kalipsod, kiivrid, nii alustaja kui edasijõudnute varustuse ning vajadusel ka tube-rõnga pere kõige pisematele. Päästevest tuleb igal juhul selga panna ning sellega püsivad vee peal kõik. Siiski tuleks juhendajat enne sõitu oma ujumisoskusest informeerida.

Melu iga ilmaga

Põltsamaa wakepark on eelkõige koht, kus ennast looduskaunisse keskkonda puhkama unustada. Teha sporti, mis on nii lõbus, et justkui ei olekski treening. Pärast sõitu on mõnus Kamari järve kaldal kott-toolides vedeleda või päikeseloojangul võrkpalli mängida. Kohapeal on olemas kohvik ja duširuum, mis teeb olemise mõnusaks ka telkijatele või matkaautoga rändajatele. Ei ole olemas sedavõrd halba ilma, mis takistaks rajale sõitma minemast ja kui paugutabki äikest, on hea aega parajaks teha siseruumis Kohvikus W.

Wparkis ootab

  • Ringkaabliga 643 m pikkune rada
  • Algajatele 184 m pikkune 2.0 süsteemiga rada
  • Batuutidega veelinnak lastele
  • Varustuse laenutus
  • Puhkeala kohviku, tünnisauna, rannajalgpalli ja -tennise ning võrkpalliplatsidega.

Wakepark Põltsamaal Kamari järvel ootab Sind juba uuel hooajal!

Wakepark Põltsamaal Kamari järvel