Esitleme: Eesti paremik veelauatamises!

Eesti paremik 2022

13. augustil toimusid WPargis Eesti lahtised meistrivõistlused veelauatamises ehk Wakeboarding Estonian Open 2022, mille käigus selgus Eesti paremik.

Tänavuse sõidutaseme hinnangu kohta ütleb WPargi juhataja Joel Pärle, et seda ei peagi kõrvalt kuidagi hindama. “Sõitjad on need asjad ise kenasti paika pannud ja on igati tublid. Meil on mitu täiesti maailmatasemel head sõitjat, kes käivad ka rahvusvahelistel välisvõistlustel ja sõidavad sealgi poodiumikohtadele.” Tänavuse 54 osavõtja tulemusi võib samuti igati tubliks pidada.

Naiste PRO klassi paremik:

 1. Mari-Liis Siimon
 2. Kadri Mets
 3. Triinu Marta Oiderma

Meeste PRO klassi paremik:

 1. Silver Milpak
 2. Simon Pettai
 3. Mihkel Ustav

Harrastajate (Am) võistlusklassi naiste esikolmiku moodustasid:

 1. Kristel Tammesalu
 2. Krista Ninaste
 3. Eliise Alop

Harrastajate (Am) võistlusklassi meeste esikolmikusse kuuluvad:

 1. Raiko Härm
 2. Tauri Kalmet
 3. Kaur-Rasmus Joost
Kuni 16-aastaste (Jr) võistlejate seast tõusid tüdrukute arvestuses poodiumile:
 1. Maarja Liis Rahumeel
 2. Petra Merimaa
 3. Simona Revjagin

Kuni 16-aastaste (Jr) poiste arvestuses tõusid poodiumile:

 1. Gregor Parts
 2. Joosep Mardiso
 3. Pent Matti Mets
Võistluste punktiarvestust saab vaadata SIIT. Võistluspäeva galeriid Freyja Tralla tehtud fotodega saab vaadata siit.
 
Võrreldes eelmis(t)e aasta(te)ga oli meistrivõistluste vibe  superhea. “Terve nädalavahetus oli täis ägedaid väikeseid lisategevusi, mida paljud kaasa tegid,” ütleb Pärle. Tema sõnul oli kahe päeva jooksul mitmeid toredaid üllatusi. Üks neist oli Red Bulli PRO Felix Georgii töötuba ja ühissõitmised, samuti Ken Põllu stiilikliinik, Melanie Lavaterra powestreching ja SUP-fitnessi demo. “Kõik need inimesed leidsid meid peaaegu iseenesest üles ja tahtsid asju teha. See oli tohutu kogus andekust ja rõõmu, mis siin nende kahe päeva vältel oli,” ütleb ta. “Lisaks oli üllataja supersuvine ilm! See oli esimene kord, kui meistrikate jooksul terve päeva nii-nii ilus oli!” Millises suunas Eesti veelauatamise tulevik liigub, on Pärle optimislik. “Noori veelauatajaid kasvab tublisti peale. Osa mikroliiga tegelasi laseb juba praegu suurtega võidu, sest omavanustega on igav. Potentsiaali ala toredaks tulevikuks võiks nagu olla küll,” ütleb ta.
 
Wakeboarding Estonian Open 2022 toimumist toetasid Surfhouse, JBL Eesti, SAFU, Rahinge wakepark, Männiku wakepark, Pidula wakepark, Põltsamaa WPark, Ilukaubad.ee, bro! clothing, Natty pähklivõid, Vitamin Well Eesti, Barebells Eesti, Red Bull, Pühaste Brewery.