WParki kerkib seikluspark!

Seikluspark

Paljud on ilmselt juba märganud, et võrkpalliplatside juures käib vilgas sagimine ja sinna on kerkimas miski suur mürakas. See on ainulaadne seikluspark! Ainulaadne seetõttu, mitte kuskil mujal Eestis ei saa zipline’iga otse vette maanduda! Lisaks ei kohta eriti tihti seiklusparke, mis näevad välja nagu tornid. Neid nimetatakse teisisõnu ka postiparkides ja ronimine käib neis korrushaaval – iga järgmine korrus on natuke ägedam ja natuke suurem väljakutse. Ja olgem ausad – kõrgemalt on ikka parem vaade!

Turvalisus ennekõike

Kerkivas seikluspargis on kasutatud Kongi turvasüsteemi, mida peetakse seiklusparkide maailmas kõrgeima taseme turvalisusega süsteemiks. Tavaliselt on seiklusparkides kahe karabiiniga süsteem ja ühe takistuse pealt teise peale liikudes tuleb ise oma karabiine korda-mööda edasi liigutada, nii et üks karabiin on kogu aeg kinni. Kongi süsteemiga seikluspargis ei ole ronijal isegi võimalust turvakarabiini lahti võtta. Nii on selle süsteemiga seikluspargid palju turvalisemad ka lastele, keda nende vanemad veel täielikult oma turvalisuse eest vastutama ei usalda.

Turvasüsteemi poolest on Eestis üks selline seikluspark veel – see on Pirita seikluspark Tallinnas. Kõik ülejäänud seikluspargid Eestis on kahe karabiini süsteemiga. Samuti on kahe karabiini turvasüsteemiga enamus meist lõunapoole jäävaid seiklusparke. Põhja-Euroopa (eriti Soome) ja Lääne-Euroopa on tasapisi juba liikumas kõrgema turvalisusega seiklusparkide suunas.

Ronida saab kambakesi koos

Uus seikluspark sobib kõigile alates u 7. eluaastast või pikkusest alates 115 cm. Kuni 140 cm pikkused noored saavad läbida 4 alumist rada, kaks kõrgemat jäävad suurematele. Veel väiksematele on olemas ka lastepark, mille kasutamine on täiesti tasuta. Hea uudis on see, et vanuse ülemist piiri seikluspargis ei ole – teistes sarnastes parkides on ronimas käinud ka ligi 90-aastased aktiivsed inimesed.

Alates 115 cm pikkustest lastest alustavad kõik ronimist koos, ühtedel ja samadel radadel. See tähendab, et lapsevanemad saavad ronida koos lastega. Rajad on disainitud nii, et mida edasi, seda raskemaks lähevad radadel olevad mängud. Ronijad saavad käigu pealt otsustada, kui nad enam järgmisele rajale minna ei taha. Siis on võimalik minna tagasi ja korrata juba läbitud radu.

Mõistagi on seikluspargis abiks instruktorid, kes annavad maa pealt nõu, kuidas oleks kõige parem edasi liikuda, ning tulevad vajadusel ka üles appi.

Postipargi üks suurimaid eeliseid ongi see, et tulleks koos perega, sõprade pundi või kollektiiviga, ei kao grupp metsa vahele laiali ära, vaid seltskond on pidevalt ühes kohas koos ja ronijad kuulevad-näevad üksteist ning saavad teiste liikumisele ise ronides pidevalt kaasa elada. Boonusena on ülemine korrus on disainitud nii, et must rada lõpeb kõige põnevamate võrkuhüpetega ja neid saavad teised väga lähedalt kõrvalt jälgida.

Enneolematud rajad ja laskumised

Seikluspargis on kokku kuus rada kolmel erineval tasandil. 2 meetri kõrgusel on kaks rohelist rada, 6 meetri kõrgusel on kaks sinist rada ning punane ja must rada on u 9 meetri kõrgusel. Rohelistel radadel on kaks ligi 30 m pikkust laskumist. Sinistelt radadelt saab alla vabalangemishüppega. Punaselt ja mustalt on üks ligi 130 m pikkune laskumine. Lisaks on siniselt rajalt ka üks u 120 meetri pikkune laskumine, mis lõpeb vette maandumisega.

Koos laskumistega on seikluspargi kolmel tasandil ja kuuel rajal kokku 90 mängu või erinevat takistust.

Parim aeg ronimiseks

…on nüüd ja praegu! Seikluspargis turnimiseks aastaajalisi piiranguid. Nagu Eestis ikka, tuleb riietuda vastavalt ilmale ja rajalt saadav kogemus kujuneb iga kord erinevaks, sõltuvalt reaalsetest oludest. Tuulega muutub park ainult veel põnevamaks ning vihmaga lisandub kerge libedus, mis muudab rajad keerulisemaks. Seega teevad vihm ja tuul (ning ka lumi) rajad pigem põnevamaks, aga ronimise turvalisus püsib samal tasemel. Ilma poolest segavad ronimist ainult äike ja päris tugevad tormituuled (me räägime ikka päris tormihoiatusest). Suvekuuma ja päikesega tasub müts pähe panna, iga raja lõpus ronimise vahepeal vett juua ning lõpuks otse mahedasse järvevette laskuda! Vette laskumine on väga ainulaadne – seda ei saa kogeda mitte üheski teises seikluspargis Eestis.

Kevad- ja sügisõhtutel tulede valgel on ronimine tavapärasest märkimisväärselt erinev. Võiks isegi öelda, et romantilisem. Päeva lõikes võib arvestada, et hommikuti ja õhtuti on radadel tavapärasest vähem rahvast. See on parim aeg oma seltskonnaga või ka üksi ronimiseks. Kes aga suuremat melu armastab, sel tasub tulla just keset päeva.

Tegevust jagub kõigile

WParki seikluspargi rajamise üks suurimaid eeliseid on, et lisaks seikluspargile on seal hulganisti muud tegevust igale maitsele ja igas vanuses inimestele. Väiksematele lastele on olemas tasuta madalseiklusrada. Kummilinnas on nalja ja naeru nii lastele kui täiskasvanutele. Vabalt võib niisama terrassil või rannaribal peesitada ja laste tegevusi kõrvalt jälgida. Kes seikluspargis turnida või veelauaga sõita ei taha, saab sõita näiteks vesirattaga või mängida palli. Öö saabudes saab seada end sisse mõnusates glämpingutelkides, nii et aktiivne puhkus võib kesta ka mitu päeva!

Piletiinfo

  • Lapsed pikkusega 115-140 cm 15 €
  • Noored pikkusega 140+ cm 19 €
  • Täiskasvanud 23 €