Eesti parimad veelauatajad on selgunud!

Eesti parimad veelauatajad

Augustis WPargis toimunud Eesti lahtistel meistrivõistlustel veelauasõidus, Wakeboarding Estonian Open 2021 selgusid Eesti parimad veelauatajad.

Kõige suurem üllataja oli meeste Pro klassi võistlusformaat, mis pani lisaks sõiduoskusele proovile sealsete võistlejate strateegilise planeerimisvõime. Niimoodi keerati pea peale eeldatav poodiumikandidaatide rivistus ja saime näha väga põnevat heitlust Meeste Pro klassi meistritiitlile. Võitjana väljus madinast Mihkel Ustav. Naiste Pro klassi parim on Mariliis Siimon.

Eesti parimad veelauatajad harrastajate klassis on meestest Paul Zupping ja naistest Liina Laul.

Juunioride (kuni 16 a k.a) meister tüdrukutes on teist aastat järjest Laura Anga ja poistest Tauri Kalmet. “Tauri tegi terve hooaja vältel mõtestatult trenni ja täitis meistrikatel oma eesmärgi hästi sõita. Ta sai võistlussõidu jooksul tehtud kõik trikid, mida plaanis teha ja mida õppinud oli. Kõigest oma teise sõiduhooaja kohta igati tubli tulemus!” on treenerid tema üle väga uhked.

Võistluste täpsemaid tulemusi saab vaadata SIIT.

Eelmise aastaga võrreldes oli võistlusel osalejaid 15% rohkem. Tänavu osales võistlustel erinevate klasside peale kokku 59 sõitjat. “See võiks suures pildis kajastada ka ala harrastajate arvu kasvu Eestis,” nendib WPargi juhataja Joel Pärle. Lisaks eestlastele võttis võistlusest osa ka viis Leedu sõitjat.

Vastavalt riiklikele suuremamahuliste ühisürituste korraldamise juhistele kontrolliti väravas vanktsiineerimispasse ja pakkusime külalistele võimalust kohapeal kiirtesti teha. Osalenud võistlejad ja korraldajad jäid üritusega rahule ning kõik tõdesid rõõmsalt, et oli muhe. “Loodame, et 2022. aasta hooajal saavad inimesed juba jälle vabamalt liikuda ja siis on külalisvõistlejate nimekiri veelgi rikkalikum,” lisab Joel. Kokku külastas üritust neis veidi keerulistes oludes 250 huvilist.